![](http://1.bp.blogspot.com/-taeLaZYMqwc/UrCmDCf57tI/AAAAAAAANX4/zFAk2yQdejM/s1600/%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82+%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF.jpg)
Πηγαίνεις στο σουπερ μάρκετ της γειτονιάς σου και στο ταμείο εργάζεται ένας υπάλληλος με σύνδρομο down
. Ξαφνικά ο διπλανός σου αρχίζει να τον προσβάλει και να τον ειρωνεύεται. Εσύ πως θα αντιδρούσες;
Μην βιάζεσαι να απαντήσεις οργισμένος… Δες πρώτα το βίντεο. Γυρίστηκε σε κάποια χώρα στην οποία “πριν χιλιάδες χρόνια που η Ελλάδα παρήγαγε πολιτισμό, οι κάτοικοί της ίσως μάζευαν βελανίδια πάνω στα δέντρα” όπως σου αρέσει να λες συχνά.
Και τώρα θα μου πεις, που είναι η είδηση; Πέφτεις από τα σύννεφα για το πόσοι ******* υπάρχουν γύρω μας;Εσύ δεν πέφτεις από τα σύννεφα που στην πολιτισμένη χώρα σου δεν συνάντησες ποτέ στο σούπερ μάρκετ έναν εργαζόμενο με σύνδρομο down;
. Ξαφνικά ο διπλανός σου αρχίζει να τον προσβάλει και να τον ειρωνεύεται. Εσύ πως θα αντιδρούσες;
Μην βιάζεσαι να απαντήσεις οργισμένος… Δες πρώτα το βίντεο. Γυρίστηκε σε κάποια χώρα στην οποία “πριν χιλιάδες χρόνια που η Ελλάδα παρήγαγε πολιτισμό, οι κάτοικοί της ίσως μάζευαν βελανίδια πάνω στα δέντρα” όπως σου αρέσει να λες συχνά.
Και τώρα θα μου πεις, που είναι η είδηση; Πέφτεις από τα σύννεφα για το πόσοι ******* υπάρχουν γύρω μας;Εσύ δεν πέφτεις από τα σύννεφα που στην πολιτισμένη χώρα σου δεν συνάντησες ποτέ στο σούπερ μάρκετ έναν εργαζόμενο με σύνδρομο down;