Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2013

Όχι γκολ, αλλά "ξύλο"

Η Σταντάρ Λιέγης έμεινε στο 0-0 με την Λόιβεν, ενώ και οι δύο ομάδες έμειναν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, καθώς έπεσαν μερικές... ψιλές (videos)

Η Σταντάρ Λιέγης δεν κατάφερε να διατηρήσει το +4 στην κορυφή από την Μπριζ, καθώς έμεινε στο 0-0 με την Λόιβεν στο "Στάντιον Ντεν Ντριφ".

Μπορεί να μην είχε γκολ η αναμέτρηση, είχε όμως αποβολές από το πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες.

Στο 41' αποβλήθηκε ο Αλεσάντρο Τσερινιόνι για τους γηπεδούχους και στο 45' ο Μεχντί-Καρσελά Γκονσάλες για τους φιλοξενούμενους.

Στην photo παραπάνω ο Καρσελά-Γκονσάλες της Σταντάρ χτυπάει τον επιθετικό της Λόιβεν, Μπιορν Ράιτινξ.

Ο Ράιτινξ έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον Καρσελά, ο οποίος σηκώθηκε από το έδαφος και χτύπησε στο πρόσωπο τον αντίπαλό του (και ο Τσερινιόνι νωρίτερα την αποβολή την είχε πάρει για μαρκάρισμα στον Καρσελά).

Ο παίκτης της Λόιβεν πήρε μόνο κίτρινη για το μαρκάρισμα, ενώ ο Καρσελά αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα και μάλιστα τραυματίστηκε σοβαρά από το μαρκάρισμα, καθώς υπέστη ρήξη χιαστού!