![](http://3.bp.blogspot.com/-SC-ybLHoDsI/UptnUvsFY6I/AAAAAAAAMZI/jrqejE5XUw0/s1600/%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82+%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF.jpg)
Την Ελλάδα σε όλο τον πλανήτη διαφημίζει με τον καλύτερο τρόπο ένας ομογενής ο οποίος με τις ταινίες του επιθυμεί στην αύξηση της τουριστικής κίνησης προς…
την χώρα μας.
Ο Βασίλης Πασιούδης είναι παραγωγός ταινιών μικρού μήκους και Έλληνας του εξωτερικού καθώς μοιράζει τον χρόνο του σε Αυστραλία, ΗΠΑ αλλά και Ελλάδα. Μάλιστα η τελευταία του ταινία Santorini: Freedom Island έχει δεχθεί πάνω από 500.000 επισκέψεις στο Youtube.
«Θέλω οι επισκέπτες να μένουν εκεί περισσότερο καιρό και να την ανακαλύπτουν και οι ίδιοι», λέει ο ίδιος. Ο κ. Πασιούδης τονίζει πως οι ταινίες του αποτελούν και απάντηση στην αρνητική δημοσιότητα που δέχθηκε η χώρα τα τελευταία χρόνια. «Καθώς πολλοί νέοι εγκαταλείπουν την Ελλάδα εγώ πηγαίνω εκεί και επιμένω. Θέλω να συμβάλω όσο μπορώ στην ανόρθωσή της» συμπληρώνει.